Movies are available since October 3rd (5:00 PM) until October 9th and they are restricted for viewers from Slovakia only.

Do you need help with watching movies? Have a look at the Frequently asked questions.

Movies for the school (M2) kids online

Competing selection M2 of Movies for 7+ kids from Biennial of Animation Bratislava 2022.

Papierové lietadlo / The Paper Plane
Libanon / Lebanon, 2021, 0:05:00
2D animácia / 2D Animation
Réžia/Direction: Siew May Khoo, Jay Septimo, Pamela Farhat, Michel Doumit

Film „Papierové lietadlo“ rozpráva o Jadovi, osemročnom chlapcovi, ktorý rád vyrába lietadlá z papiera. Jad má však problémy s učením, kvôli ktorým musí čeliť výzvam pri hovorení a čítaní. Jeho príbeh a prekážky, ktoré mu prídu do cesty v prvé dni školy, vidíme pohľadom Jany, dievčatka, ktoré sa s ním skamaráti. Ukazuje, aké zmeny môže priniesť porozumenie, adaptácia a podpora. Deti môžu byť činiteľmi zmeny vo svojich školách a komunitách, a presadzuje tak inkluzívne vzdelávanie pre všetkých žiakov.

The Paper Plane tells the story of Jad, an 8-year-old boy who loves to make paper airplanes. He also happens to have learning difficulties that make him faces challenges in speaking and reading. His story and the barriers faced on his first days of school, are seen through the eyes of Jana, a little girl who becomes his friend. In her storytelling, She shows how through understanding, adaptation and support, children can be agents of change in their schools and in their communities and promote inclusive education for all learners.

Zuza v záhrade / Suzie in the Garden
Česká republika / Czech Republic, 2022, 0:13:19
2D animácia / 2D Animation
Réžia/Direction: Lucie Sunková

Zuza je blonďavé dievčatko, ktoré ide s mamou a otcom na pozemok mimo mesta. Jedného dňa stretne čierneho psa a objaví tajomnú záhradu. Kto tam žije? Zuza sa trochu bojí. Čo však treba robiť, keď nájdete na ceste kľúč niekoho, koho sa bojíte?

Suzie is a little blond girl who goes with her mother and dad to an allotment outside the city. One day she meets a black dog and discovers a mysterious garden. Who is it that lives there? Suzie is a little afraid. But what to do when you are afraid of someone, but you find their key on the path?


Druhohory inak / Alternate Mesozoic
Francúzsko / France, 2021, 0:05:26
2D animácia / 2D Animation
Réžia/Direction: Swann Boby, Lucie Laudrin, Marion Métivier, Léna Miguet, Sixtine Sanrame, Marie Schaeffer

V období druhohôr naruší pokojný život Rexa a jeho dinosaurých kamarátov kmeň otravných ľudí. Meteorický roj zasiahne Zem. Dinosauri sú však silní a ľudia ich prosia o ochranu. Rex súhlasí a zachráni ľudí. Dinosauri a ľudia sa vyvinú a prežijú spolu ďalšie obdobia: antiku, stredovek a dnešnú dobu. Budú sa vedieť dinosauri vyrovnať s otravným a invazívnym ľudským správaním?

In the Mesozoic area, Rex and his dinosaur friends are going to be disturbed in their peaceful life by a tribe of annoying humans. A meteor shower will crash on the Earth. But dinosaurs are strong and humans will beg them to protect them. Rex will accept and save the humans. Dinosaurs and humans will evolve and coexist through the ages: antiquity, the Middle Ages and contemporary times. Are dinosaurs going to cope with the annoying and invasive behavior of humans?

Loď číslo 5 / The Boat No. 5
Irán / Iran, 2020, 0:06:37
Papieriková animácia / Cutout Animation
Réžia/Direction: Reyhane Kavosh

Alma, žijúca pri jazere si vytvorila veľa krásnych spomienok na jazero a najmä na loď číslo 5. Na istú dobu sa však musí spolu s rodičmi presťahovať do mesta a keď sa vrátia, zistí, že sa niečo stalo…

Alma who is living beside a lake and has made lots of beautiful memories of the lake and the boat No. 5, now had to immigrate to a city with her parents for a while but when they return back, she found something has happened…

Narodenie / Birth
Španielsko / Spain, 2021, 0:09:00
3D animácia / 3D Animation
Réžia/Direction: Roberto Valle


Španielsko, rok 1994. Carlos je chlapec, ktorý sa práve dozvedel skvelú novinu: jeho mama čaká chlapčeka… Jeho svet sa o pár mesiacov zmení… a keď sa jeho braček konečne narodí, Carlos čelí pocitom, ktoré nikdy predtým nezažil.

Spain 1994. Carlos is a little boy who has just received some amazing news: his mother is pregnant with a baby boy… Over the next few months his whole world will be change… and when his little brother is finally born, Carlos is faced with emotions that he has never experienced before.


Najnudnejšia babka na celom svete / The most boring Granny in the whole world
Nemecko / Germany, 2022, 0:07:02
3D animácia / 3D Animation
Réžia/Direction: Damaris Zielke

Gréta má najnudnejšiu starú mamu na celom svete. Keď zaspí na pohovke, Grétu napadne zahrať sa na babkin pohreb. To ich prinúti zamyslieť sa nad niekoľkými otázkami, ktoré si dovtedy nepoložili. A to, čo po vás ostane, keď už je život za vami?

Greta has the most boring grandma in the whole world. When she falls asleep on the sofa, Greta gets the idea, to play funeral with her grandma. This confronts them with some questions they didn’t ask themselves before. Because what remains when you have to leave life behind?

Dobrodružstvá Sira Percivala / The Misadventures of Sir Percival – Las peripecias de Sir Percival
Argentína / Argentina, 2022, 0:13:06
Stop Motion
Réžia/Direction: Becho Lo Bianco, Mariano Bergara, Javier Mrad

Pre tohto udatného rytiera je život videohrou, v ktorej ničí, plieni a postupuje do vyšších levelov. Všetko sa však čoskoro zmení.

For this valiant knight, life is a videogame where he destroys, Plunders, and levels up. But all that is about to change.


Opičie domino / Monkey Domino
Nemecko / Germany, 2021, 0:04:07
2D animácia / 2D Animation
Réžia/Direction: Ulf Grenzer

Opičiak v klietke spomína na svoj život v džungli, keď do ZOO príde dievčatko so svojim otcom – manažérom. Zatiaľ čo si orangutan a dievčatko spolu užívajú veľa zábavy, manažér stále pracuje. Opičiak sa dostane k jeho mobilu a sled nasledujúcich udalostí navždy zmení nielen jeho život.

An ape is reminiscing about his life in the jungle. At the zoo he meets a manager and his daughter, who is a great fan of animals. The manager can hardly get around to do his job via mobile and laptop, while the Orangutan and the girl both have a lot of fun together. A chain of occasional events changes his cage life for ever.

Okná / Ventanas
Španielsko / Spain, 2021, 0:04:43
3D animácia / 3D Animation
Réžia/Direction: Mireia Matilla, Emanuel Espinoza, Mar Cebrián, Al Serrano, Lidia Rodríguez, Oriol Pérez

Hanblivý, vážny chlapec sa po presťahovaní stretáva so svojím úplným opakom, výbušným chlapcom. Nájdu chlapci spôsob, ako žiť vedľa seba?

A shy, serious boy comes up against his explosive polar opposite when he moves house. Will the boys be able to find a way to live side by side?

Dokonalá reštaurácia 善美餐廳 / Perfect Restaurant 善美餐廳
Kanada / Canada, 2021, 0:03:59
2D animácia / 2D Animation
Réžia/Direction: Aiken Chau

Mucha spôsobí zmätok na rodinnej večeri v reštaurácii.

A fly wreaks havoc on a family’s dinner at a restaurant.

Watch all movies selections

Finished watching?

Help us choose the best movie of the festival in the public vote!

Or simply try to beat the quiz about this movie selection and win wonderful prices.

Choose best movieTake a Quiz

Watch more...