“Prvý apríl býva plný vtipov, bizardností a zábavy. Preto sme si pre Vás pripravili špeciálny výber filmov, ktoré Vás dúfame rozveselia presne v duchu tohto sviatku!“

Čerstvé Guacamole

Čerstvé guacamole je krátky animovaný americký film z roku 2012, ktorý napísal a režíroval PES (Adam Pesapane). Film bol nominovaný na cenu Najlepší krátky animovaný film, ktorá bola súčasťou 85. Cien Akadémie, avšak túto cenu vyhral Paperman. Film trvá len minútu a 41 sekúnd, a stal sa tak najkratším filmom, ktorý bol kedy nominovaný na Oscara.

Film využíva techniku pixilácie a ukazuje ruky muža (sú to ruky tvorcu), ako robia guacamole z bežných vecí, ktoré sa menia na iné veci vždy, keď ich rozreže, a často súvisia s (nevyslovenými) slovnými hračkami.

Návšteva

„Fantázia, sen alebo realita? Aký je medzi nimi rozdiel? Keď ľudia zostarnú…“ Táto 8-minútová tragikomédia od Conrada Tamboura hovorí o príbehu starej ženy, ktorá, na pohoršenie jej syna, varí uprostred noci jedlo pre jej dávno zosnulých kamarátov. Film obsahuje hlasy známych rakúskych hercov ako Erni Mangold, Erwin Steinhauer, Klaus Ofczarek a Ingrid Burkhardová.

Maggie Simpsonová v „Najdlhšom strážení detí“

Maggie Simpsonová v „Najdlhšom strážení detí“ je animovaný krátky 3D film, v ktorom hrá Maggie Simpsonová. Krátky film mal premiéru 13. júla 2012 v amerických divadlách pred filmom Doba ľadová: Zem v pohybe.

Producenti sa na Maggie rozhodli sústrediť v krátkom filme, keďže je náročné vytvoriť o nej 20-minútovú časť, ale ľahké vytvoriť 4 či 5-minútový krátky film. James Brooks prišiel s nápadom vytvoriť krátky film v podobnom duchu ako krátke filmy Pixar v marci 2011. Film neobsahuje dialógy.

Zabávajte sa. Žiadny prvoaprílový žart nás nepoteší viac, ako keď nás budete sledovať na facebooku alebo na instagrame.