Vincent

Mladý Vincent Malloy sníva o tom, že bude rovnaký ako jeho idol Vincent Price a stratí sa v hrôzostrašných snoch, ktoré otravujú jeho matku. Vincent je americký krátky hororový film z roku 1982, ktorý napísal, navrhol a režíroval Tim Burton a produkoval Rick Heinrichs. Je to druhý hororový Disney film. Film je nahovorený herecom Vincentom Priceom, celoživotným idolom a inšpiráciou pre Tima Burtona. Burton je americký filmový režisér, producent, spisovateľ a umelec. Známy pre svoje gotické fantasy a hororové filmy ako “Beetlejuice” (1988), “Nožnicovoruký Edward” (1990), “Predvianočná nočná mora” (1993), “Batman” (1989), “Batman sa vracia” (1992) “Charlieho továreň na čokoládu” (2005), “Alica v krajine zázrakov” (2010), atď. Napriek svojej kontroverznej umeleckej povahe a nezávislej osobnosti filmového režiséra pomáhal režisér Tim Burton niektorým z najväčších trhákov v histórii Hollywoodu. Vďaka svojim koreňom v kresbe a animácii Burton vytvoril počas svojej kariéry výrazne navrhnuté filmy, ktoré odrážali gotické hororové vplyvy jeho mladosti.

Tento film odporúča Andrej Gregorčok

Lukáš vyštudAndrej Gregorčok je absolventom doktoranského štúdia animovanej tvorby na Vysokej škole múzických umení v Bratislave. V roku 2007 debutoval autorským krátkometrážnym animovaným filmom “Ola Jalallo”, ktorý vznikol ako študentská práca. Nasledovali ďalšie študentské filmy “Poznanie” (2009), “Frankenhand” (2011), ktorý získal 3. miesto v kategórii filmov do 5 minút na festivale Azyl Film Festival Bratislava, a film “Lighta” (2012), ktorý bol ocenený ako najlepší animovaný film na festivale Áčko a získal Special Mention Award na festivale študentských filmov Early Melons.

Po ukončení magisterského štúdia bol asistentom produkcie krátkometrážnych animovaných filmov “Fongopolis” (2013)  a “Sneh” (2013). Ako technický supervisor animácie a animátor spolupracoval na výrobe celovečerného dokumentárneho filmu “Felvidek: Horná zem” (2014). Od roku 2012 pôsobí v produkčnom štúdiu Fool Moon. Bol asistentom produkcie a animátorom úspešného detského seriálu “Mimi & Líza” (2012 – 2015) režisérky Kataríny Kerekesovej. Taktiež bol režisérom animácie, layout artist 3D CGI a animátorom TV seriálu “Websterovci”, taktiež od režisérky Kataríny Kerekesovej (od r. 2015).

Viac o Andrejovi nájdete na jeho vimeu.

Súvisiace príspevky