Andrej Kolenčík odporúča film Tresky Plesky

Tresky Plesky – Kata Strofová a tajomstvo snehových vločiek

Blížia sa Vianoce a malá Kata Strofová sníva o snehu. Namiesto snehovej prikrývky je však všade len blato, a tak sa Kata rozhodne ísť zistiť, čo sa to v tých oblakoch vlastne deje…

Režisérkou tohto animovaného seriálu “Tresky Plesky” je Veronika Kocourková. Veronika je filmová režisérka, dizajnérka, ilustrátorka, producentka a spolumajiteľka nezávislej produkčnej spoločnosti Super Film, ktorá sa zameriava na projekty animovaného a vzdelávacieho filmu pre deti a mladé publikum.

Seriál odporúča Andrej Kolenčík

Je filmový režisér, výtvarník a dizajnér. Venuje sa réžii hraných, animovaných a dokumentárnych filmov a taktiež videoklipom, ilustráciám a dizajnom. Šesť rokov pôsobil ako programový riaditeľ festivalu Fest Anča, ktorý spoluzaložil.

Jeho filmy boli ocenené na viacerých domácich aj medzinárodných filmových festivaloch (napr. Národná cena Slnko v sieti (Slovensko), Zlaté Vajce na festivale Emira Kusturicu (Srbsko) a jeho projekty boli nominované na Národnú cenu za dizajn. Je jedným z hlavných iniciátorov umeleckej výzvy Reakcia. Od roku 2015 funguje pod vlastnou značkou Admiral Films.

Viac o Andrejovi Kolenčíkovi nájdete na jeho webe kolencik.org.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *