TENTO FILM NIE JE VHODNÝ PRE DETI MLADŠIE AKO 12 ROKOV.

Circle World (Kruhový svet)

Niektoré známe tváre sa vrátili, aby nás zobrali na cestu magickým svetom, ktorý sa večne vytvára.

Režisér tohoto filmu Cyriak Harris, je anglický nezávislý animátor a skladateľ. Je známy svojimi surrealistickými a bizarnými krátkymi webovými animáciami s častým používaním efektu Droste. Dávno predtým, ako začal vytvárať animácie, zložil Cyriak značné množstvo surrealistickej hudby. Jeho komerčná práca pokrýva také rozmanité oblasti, ako je napríklad reklama, televízia a hudobné videá.

Tento film odporúča Boris Šima

Boris sa narodil v Nitre a od roku 1996 študoval na Vyšší odborné škole filmové v Zlíne odbor animovaný film. Od roku 1998 študoval na FTF VŠMU na Katedre animovanej tvorby v Bratislave. V roku 1998 vytvoril zvučku filmového festivalu pre deti a mládež v Plzni

V jeho filmografii sa nachádza aj ‘’Dnes mám prvé randevú” (2002), “Chyťte ho!” (2008), “Hurá na hrad!” (2010), “39 týždňov, 6 dní” (2017, réžia spolu s Joannou Kozuch).

Momentálne spolupracuje ako výtvarník na seriáli Websterovci a spolu s Katarínou Kerekesovou sa podieľal na výtvarnom spracovaní animovaného seriálu Mimi a Líza. V roku 2019 získal Cenu Primátora Hlavného mesta Bratislavy na Bienále Ilustrácií Bratislava.

Viac o jeho tvorbe nájdete tu plackartnyj.sk alebo na jeho youtube kanáli.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *