Life Line – Életvonal (Priamka života)

Koncepčný semi-abstraktný prístup k tomu, aký je život pre každého jednotlivca.

Tomek Ducki je maďarsko-poľský režisér a dizajnér animácie, ktorý sa narodil v Budapešti v roku 1982. Študoval animáciu na Vysokej škole umenia a dizajnu v Maďarsku Moholy-Nagy a na Národnej filmovej a televíznej škole vo Veľkej Británii. Posledné roky žije v Poľsku, kde pracuje a spolupracuje s miestnymi umelcami a štúdiami. Jeho osobitý štýl je výrazne ovplyvnený poľskou a maďarskou školou animácie a plagátu. Jeho nezameniteľný štýl charakterizuje prelínanie rôznych animačných techník, vizuálne hypnotizujúce farebné kombinácie a skryté príbehy. Medzi jeho najznámejšie diela patria oceňované krátke filmy “Life Line” a “Baths” a hudobné videá pre umelcov ako Basement Jaxx, Zhu alebo Bipolar Sunshine.

Tento film odporúča Katarína Kerekešová

Je absolventkou animovanej tvorby na Vysokej škole múzických umení v Bratislave. Za svoju stredometrážnu snímku “Pôvod sveta”  získala cenu Igric. V roku 2010 mal na medzinárodnom filmovom festivale Art Film Fest premiéru hudobný animovaný film “Kamene”, ktorý bol následne distribuovaný do kín. Katarína Kerekesová zaň získala Národnú filmovú cenu Slnko v sieti, cenu Igric za animovanú tvorbu a ocenenie Slovenský film roka portálu Kinema.sk.

Najväčší úspech však zaznamenala so seriálom pre deti “Mimi a Líza”, kde pôsobí ako autorka námetu, režisérka, producentka, spoluscenáristka a ilustrátorka. V roku 2017 mal vo vysielaní RTVS premiéru seriál “Websterovci”, kde Katka pôsobí ako producentka, autorka námetu, režisérka a spoluautorka scenárov. Slovenská filmová a televízna akadémia ocenila film série “Websterovci – Ocko hrdina” ako najlepší slovenský animovaný film za rok 2017.

Viac o slovenskej animátorke nájdete na stránke https://fullmoonanimation.com/

Súvisiace príspevky