Kiosk

Oľga vlastní kiosk a je vždy veselá. Pozná potreby a problémy ľudí, ktorí sa každý deň zastavujú a ktorým s láskou slúži. Keď je však sama – a to býva často -, chce byť ďaleko od tohto monotónneho života, kde doslova uviazla. Absurdným incidentom je nakoniec z mesta uniká a prichádza na miesto svojich snov.

Režisérka Anete Melece za tento film získala Cenu švajčiarskeho filmu za najlepší animovaný film za rok 2014 a Cenu poroty za najlepší medzinárodný filmový festival animovaných krátkych filmov Ismailia 2014.

Anete sa narodila v Lotyšsku v roku 1983. Študovala vizuálnu komunikáciu na Lotyšskej umeleckej akadémii (BA) a animáciu na Univerzite aplikovaných vied a umenia v Luzerne (MA). Anete je ilustrátorkou a animátorkou. Momentálne žije vo švajčiarskom Zürichu.

Mária Kralovič, Festival BAB

Tento film odporúča Mária Kralovič

Mária Kralovič (rod. Oľhová) (1988) vyštudovala Školu úžitkového výtvarníctva v Kremnici a animáciu na Vysokej škole múzických umení v Bratislave. Počas štúdia absolvovala stáž na Escola de superior de theatro e cinema v Lisabone. Okrem vlastných filmov spolupracovala na populárnom detskom televíznom seriáli Mimi a Líza ako animátorka, a tiež pri výrobe niekoľkých animovaných reklamných spotov. Jej film Fifi Fatale bol za rok 2018 nominovaný na ocenenie Slnko v sieti. Okrem animácie sa venuje ilustrácii a dizajnu, kreslí napríklad pre detský časopis Bublina. Je tiež ilustrátorkou komiksu Bežná, zo série Nežný komiks´89.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *