The Man who was afraid of Falling (Muž, ktorý sa bál padania)

Život hlavného hrdinu Ivora sa obráti naruby, keď padajúci kvetináč vyvolá sériu paranoidných reakcií.

“The Man who was afraid of Falling” je absolventským projektom Josepha Wallacea a Emmy-Rose Dadeovej. Film rozpráva o Ivorovi, starom dôchodcovi, ktorý býva na najvyššom poschodí bytového domu. Keď z jeho okna spadne kvetináč, položí si otázku „Čo keby som spadol?“ A tak sa začína séria eskapád poháňaných jeho paranojou z pádu.

Joseph Wallace je animovaný a bábkový režisér nominovaný na cenu BAFTA Cyrmu. Od roku 2007 napísal a režíroval viac ako tucet krátkych filmov, ktoré získali medzinárodné uznanie a boli uvedené na festivaloch po celom svete vrátane Krakovského filmového festivalu, Londýnskeho festivalu krátkych filmov a Edinburského medzinárodného filmového festivalu. Josephov nový krátky film „Salvation Has No Name“ získal rezidenčný pobyt na otvorenom workshope v Dánsku v roku 2017 a v tom istom roku vyhral cenu za prezentáciu Visegrad Animation Forum v Českej republike. V rovnakom roku bol uvedený aj na projekte Animarkt v roku 2018.

Martin Smatana, Festival BAB

Tento film odporúča Martin Smatana

Martin Smatana (narodený 1991 v Žiline) je absolventom animácie na Filmovej škole FAMU v Prahe. Jeho debutový film “Rosso Papavero” (2015) mal premiéru na Berlinale 2015, bol uvedený na viac ako 200 filmových festivaloch a získal 15 medzinárodných ocenení.

Martinov posledný film “The Kite” mal premiéru na Berlinale 2019. “The Kite” bol vybraný do semifinále udeľovania Oscarov Akadémie študentov a bol zaradený do Filmovej zbierky MoMA (Museum of Modern Art v New Yorku). The Kite bol uvedený do kín niekoľkých európskych krajín. Doteraz bol film uvedený na viac ako 150 festivaloch a získal 65 medzinárodných ocenení vrátane najlepších detských filmov na festivale v Annecy a najlepších krátkych filmov pre deti na filmovom festivale v Stuttgarte. Martin založil na Slovensku vlastnú filmovú produkčnú spoločnosť Studio Bororo. Momentálne pracuje na novom krátkometrážnom animovanom filme pre deti “Hello Summer”. Okrem toho pracuje na ilustrovanej knižke „Dobrosaurus“ o dobrých správach z celého sveta.

Martinove filmy nájdete na jeho webe https://smatana.com/

Súvisiace príspevky