Potrebujete poradiť so sledovaním filmov? Pozrite si Odpovede na často kladené otázky.

Filmy pre tie najmenšie (S2) deti online

Pásmo súťažných filmov pre najmenších S2, ktoré si počas festivalu Bienále animácie Bratislava môžete pozrieť online zadarmo. Filmy súťažia v súťaži Bienále Animácie Bratislava 2022.

Nenafukuj to / Don´t blow it up
Česká republika / Czech Republic, 2022, 0:07:17
2D animácia / 2D Animation
Réžia/Direction: FAMU – Film and TV School of the Academy of Performing Arts in Prague

Dve dievčatká sa hrajú s loptou. Po jednej šarvátke sú však jedna na druhú nahnevané a urazené. Odujú sa a tak sa nafúknu ako balóny až vyletia k oblakom. Dievčatá nemajú poňatia o tom, ako sa dostať späť na zem a ako zachrániť svoje mačiatko, ktoré uviazlo na strome.

Two little girls are playing with a ball. But after a petty quarrel, they get angry with each other and take offense. Their umbrage makes them inflate like balloons, they fly all the way up to the clouds. Girls get stuck up there, with no idea how to get down and save their kitten stuck in the tree.

Pierko Kiki / Kiki The Feather
Francúzsko / France, 2020,0:05:47
2D animácia / 2D Animation
Réžia/Direction: Julie Rembauville

Kanárik Kiki pozná len svoju klietku a starú pani, ktorá ho kŕmi. Sníva o tom, že bude spolu s vtákmi vonku voľne lietať. Keď konečne ostanú dvierka klietky otvorené, tak vyletí a objavuje veľký svet vonku, v ktorom však musí vedieť lietať. Koniec koncov, byť voľným vtákom je desivé.

Kiki the canary only knows his cage and the old lady who feeds him. He dreams of flying with the free birds from outside. When at last the door of the cage stays open, he escapes and discovers the big outside where it’s necessary to know how to fly. Finally, being a free bird, it’s scary.

Marea / Marea
Švajčiarsko / Switzerland, 2022, 0:04:30
2D animácia / 2D Animation
Réžia/Direction: Giulia Martinelli

Jedinečná rodina strážcov Mesiaca žije na malom ostrove a vyrovnáva sa nielen s dobrými a zlými chvíľami v každodennom živote, ale aj s prílivom a odlivom. Film zobrazuje krehkú rovnováhu medzi postavami a prostredím, v ktorom žijú.

A special family of moon guardians is living on a tiny island and dealing with the ups and downs of their everyday life and of the tide. The film depicts the delicate balance between the characters and the environment in which they live.

S klbkom vlny / With a Wool Ball
Argentína / Argentina, 2022, 0:04:31
Stop Motion
Réžia/Direction: Belén Ricardes

V horách severozápadnej Argentíny trávi jedno dievča zimu vo svojej chatrči. Tká farebné pončá pre svojich priateľov, miestne zvieratá, ktorých sa vydá hľadať, aby ich zahriala vlnou a pozvala ich do svojej chatky na maté a príbeh či pieseň čo zahreje.

Among the hills of northwestern Argentina, a girl spends the winter in her hut. She weaves colored ponchos and goes in search of her friends, native animals of the area, to keep them warm with her wool and to invite them to her hut to drink mate together and warm up with a story and a song.

Šmolkovia Séria 1 – Zašmolkujte si pásy / The Smurfs Season 1 – Smurf your seat belts
Belgicko / Belgium, 2021, 0:11:00
2D animácia / 2D Animation
Réžia/Direction: Grégoire PASCUAL-MARTIN

Peyove milované postavy sa vracajú späť na televízne obrazovky v úplne novej vysokonapäťovej 3D verzii tohto večného favorita. Nová séria, vytvorená pre dievčatá aj chlapcov, posunie s použitím čistej šmolkovskej DNA z komiksov kúzlo a absurditu originálu do ešte väčších výšin, a dokonale zapadne do dnešnej rýchlejšej doby. Predstavíme originálne príbehy so zložitejšími postavami, svižnejšími dialógmi a radostnou anarchiou, ktoré sú neodolateľné pre súčasné publikum vo veku od 5 do 10 rokov po celom svete. Bude to výbušná škatuľka dobrodružstva a humoru!

Peyo’s beloved characters are careening back on TV in a brand new, high-voltage, 3D version of this perennial favorite. Using pure Smurf DNA from the comic books, this new series aimed at girls and boys will push the charm and absurdity of the original to greater heights, fitting in perfectly with today’s faster-paced times. We’re going to present original stories with more complex characters, snappier dialogues, joyful anarchy, and irresistible global appeal for a contemporary audience aged 5 to 10. It will be an explosive box of adventure and humor!

Šťastný banán / Happy Banana
Irán / Iran, 2020, 0:08:18
Papieriková animácia / Cutout Animation
Réžia/Direction: Reyhane Kavosh, Ali Raeis

Galin je mrzutý samec gorily, ktorý žije v lese. Nemá žiadnych priateľov, až dokým sa na neho jedného dňa neusmeje banán a všetko sa zmení.

Galin is a grumpy gorilla that lives in a forest. He didn’t have any friends, until someday a banana smiles at him and everything changes.

Tonka to urobí zajtra / Tonka will do it Tomorrow
Chorvátsko / Croatia, 2021, 0:07:16
2D animácia / 2D Animation
Réžia/Direction: Morana Dolenc

Tonka rada všetko odkladá na zajtra. Domáce úlohy, venčenie psa alebo upratovanie hračiek; to je fuk, pretože čokoľvek má Tonka na práci, vždy nájde spôsob, ako to odložiť na zajtra. A preto dostala zajtrajšiu chorobu, ktorú majú deti, čo odsúvajú povinnosti na zajtra.

Tonka likes putting things off for tomorrow. Homework, walking the dog or putting away her toys, it really doesn’t matter, because whatever job Tonka has to do, she’ll find a way to put it off for the next day. And so she got Tomorrowings, which attacks children who leave things for tomorrow.

Ranné vtáčatá / Early Birds
Kanada / Canada, 2021, 0:03:23
3D animácia / 3D Animation
Réžia/Direction: Cole Stevenson

Malý tučniak sa snaží nájsť si kamaráta na hranie.

A small penguin tries to find a friend to play with

Tieto všetky filmové pásma si môžete pozrieť.

Dopozerali ste?

Pomôžte nám vybrať ten najlepší film v diváckej ankete.

Alebo si pripravte mozgové bunky a urobte si kvíz o filmoch, ktoré ste práve videli.

Vyberte najlepší filmUrobte si kvíz

Čo ďalšie si pozrieť...