Nobody is Normal (Nikto nie je normálny)

Každý je iný, takže nikto nie je normálny. Môže to však byť ťažké, ak sa vďaka tomu budete cítiť opustení alebo sami.

Nobody is Normal je stop-motion animácia, ktorú vytvorila Catherine Prowse pre detskú charitu Childline vo Veľkej Británii. Animovaný film vytvorený na pieseň Creep od Radiohead, pripomína, že neexistuje nič také ako „normálne“ a že „akokoľvek zvláštne sa cítite vo vnútri, nie ste sami.“ Catherine Prowse je oceňovaná režisérka stop-motion animácií, scénografka a modelárka žijúca v Londýne. Jej oceňovaný film Laymun bol uvedený na festivaloch po celom svete.

Tento film odporúča Veronika Kocourková

Veronika Kocourková je filmová režisérka, dizajnérka, ilustrátorka, producentka a spolumajiteľka nezávislej produkčnej spoločnosti Super Film, ktorá sa zameriava na projekty animovaného a vzdelávacieho filmu pre deti a mladé publikum. Po ukončení štúdia na VŠMU v Bratislave začala pracovať ako animátorka na voľnej nohe v rôznych projektoch, napríklad Prvá (2013), televíznom seriáli o Slovenkách, ktoré píšu dejiny a v reklamách.

Veronikine jedinečné schopnosti, ktoré získala v rámci svojich raných menších projektov a reklám, jej umožnili stať sa spoluautorkou, režisérkou a dizajnérkou televízneho seriálu Tresky Plesky. Bol to jej režisérsky debut a je to zatiaľ jej najvýraznejší projekt.

Viac od talentovanej režisérky nájdete na veronikakocourkova.com.

Súvisiace príspevky