Happy End (Šťastný koniec)

Čierna komédia o smrti so šťastným koncom. Skvelá reťaz nepravdepodobných stretnutí. Lovci, vodič traktora, chlapec z diskotéky a mŕtvola.

Režisér tohto filmu Jan Saska vyštudoval animovanú tvorbu na FAMU v Prahe. Jeho študentské animované snímky získali ocenenia na svetových festivaloch (Lisabon, Gelendžik). Bakalársky film Happy End bol okrem iného v roku 2015 nominovaný v cenách Český lev za najlepší študentský film, ďalej sa ocitol v širšej nominácii na Oscara za najlepší krátky animovaný film a bol uvedený na Anifilme v Třeboni 2016 (Hlavná cena v kategórii študentských filmov) alebo na MFF Cannes.

Tento film odporúča Veronika Kocourková

Veronika Kocourková je filmová režisérka, dizajnérka, ilustrátorka, producentka a spolumajiteľka nezávislej produkčnej spoločnosti Super Film, ktorá sa zameriava na projekty animovaného a vzdelávacieho filmu pre deti a mladé publikum. Po ukončení štúdia na VŠMU v Bratislave začala pracovať ako animátorka na voľnej nohe v rôznych projektoch, napríklad Prvá (2013), televíznom seriáli o Slovenkách, ktoré píšu dejiny a v reklamách.

Veronikine jedinečné schopnosti, ktoré získala v rámci svojich raných menších projektov a reklám, jej umožnili stať sa spoluautorkou, režisérkou a dizajnérkou televízneho seriálu Tresky Plesky. Bol to jej režisérsky debut a je to zatiaľ jej najvýraznejší projekt.

Viac od Veroniky nájdete na veronikakocourkova.com.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *