Ocenenia

Prix Klingsor

Koji Yamamura (JP) za celoživotnú tvorbu zameranú na deti

Cena Viktora Kubala

Hlavná cena
Film Babkin sexuálny život (SI)

Cena sv. Vojtecha

Joanna Kozuch
za film Bolo raz jedno more (SR)

Čestná medaila Albína Brunovského

Husko Hulsing (NL)
Eva Gubčová (SR)

Cena detského diváka

Film Jesenný pád (CAN)

Cena UNICEF

Film Veľkonočné vajíčka (BG)

Cena ECFA

Lucie Sunková
za film Zuza v záhrade (CZ)

Cena DAFilms Junior

Epizóda Záhrada
seriálu Mimi a Líza

Prémia Literárneho fondu

Vanda Raymanová
za epizódu Záhrada
zo seriálu Drobci (SR)

Cena JUNIOR 365 banky

Film Zlatokopi (HR)

Autori cien

Marián Polonský

V roku 1969 promoval na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave a až do roku 1995 sa venuje keramike. V jeho tvorbe nájdeme hravé asambláže, taniere, vázy a aj mohutné točené plastiky. Po roku 1995 sa venuje výlučne tvorbe malých bronzových reliéfov a medailí. Vzniká viacero cien pre rôzne inštitúcie a organizácie, medzi ktoré patrí aj Bienále animácie Bratislava. Príležitostne vytvára väčšie pamätné dosky na Slovensku aj v zahraničí (Kúty, Rím, Benátky a i). Je tvorcom ocenení festivalu BAB - hlavnej Ceny Viktora Kubala, Ceny sv. Vojtecha a Čestnej medaily Albína Brunovského.

Miroslav Cipár

Absolvoval Vysokú školu výtvarných umení a ako vynikajúci maliar, ilustrátor a grafik získal celý rad ocenení nielen na Slovensku ale i v zahraničí. Pôsobil v Indii, na Srí Lanke a v USA. Jeho ilustrácie sú plné hravosti, fantázie a romantiky, ako aj humoru. Vytvoril aj sošku rozprávkového hrdinu Klingsora, ktorá sa od roku 1991 udeľuje výnimočným tvorcom animovaného filmu na festivale BAB.

Jonatán Dubravay

Jonatán má 9 rokov, je z Bratislavy, chodí do štvrtej triedy základnej školy a hrá na husle. Rád chodieva na ryby, na potulky do lesa, zbiera chrobáky a fascinujú ho encyklopédie. Baví ho kreslenie, vyrezávanie marionet, rád tvorí keramiku a spolu s bratom už niekoľko rokov vyrábajú vlastné krátke animované filmy.