Malý chlapec a monštrum – Čo sa deje počas rozvodu

Film Malý chlapec a zviera vyrobili režiséri Johannes Weiland, Uwe Heidschötter, Studio Soi GmbH & Co. KG Filmproduktion pre ZDF v Nemecku. Marcus Sauermann bol poverený vypracovaním koncepcie epizódy televíznej šou nemeckých milovaných detí „Siebenstein“. Marcus odovzdal svoj scenár krátkeho animovaného filmu režisérom Uwe Heidschötterovi a Johannesovi Weilandovi v marci 2009. Obaja spolu nikdy predtým nepracovali a rozhodli sa zamerať na redukovaný a abstraktnejší štýl z hľadiska dizajnu a animácie.

Tento film odporúča Katarína Kerekešová

Je absolventkou animovanej tvorby na Vysokej škole múzických umení v Bratislave. Za svoju stredometrážnu snímku “Pôvod sveta”  získala cenu Igric. V roku 2010 mal na medzinárodnom filmovom festivale Art Film Fest premiéru hudobný animovaný film “Kamene”, ktorý bol následne distribuovaný do kín. Katarína Kerekesová zaň získala Národnú filmovú cenu Slnko v sieti, cenu Igric za animovanú tvorbu a ocenenie Slovenský film roka portálu Kinema.sk.

Najväčší úspech však zaznamenala so seriálom pre deti “Mimi a Líza”, kde pôsobí ako autorka námetu, režisérka, producentka, spoluscenáristka a ilustrátorka. V roku 2017 mal vo vysielaní RTVS premiéru seriál “Websterovci”, kde Katka pôsobí ako producentka, autorka námetu, režisérka a spoluautorka scenárov. Slovenská filmová a televízna akadémia ocenila film série “Websterovci – Ocko hrdina” ako najlepší slovenský animovaný film za rok 2017.

Viac o slovenskej animátorke nájdete na stránke https://fullmoonanimation.com/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *